Patriotyczne koszulki T-shirt i gadżety

piątek, 4 września 2020

Wrzesień w Domu Bretanii

 

Wrzesień przynosi nowe wyzwania. Dom Bretanii ostrożnie wraca do organizowania wydarzeń z fizyczną obecnością publiczności. Z racji rygoru sanitarnego, będą się one odbywać z ograniczoną liczbą osób. W związku z tym będą transmitowane online, aby dotrzeć do jak największej liczby odbiorców.

Tematem przewodnim działań Domu Bretanii w 2020 roku są KOBIETY.

Już w przyszłym tygodniu (środa 9.09, g. 19, Pałac Działyńskich) wystąpi bretońsko-baskijskie Duo du Bas w kameralnym spektaklu muzycznym pt. „Dziwaczki, poświęconym ekscentrycznym staruszkom żyjącym na marginesie społeczeństwa. Do odkrywania  świata kobiecej ekstrawagancji zapraszają: Elsa Corre i Hélène Jacquelot, utalentowane, zaangażowane śpiewaczki z pięknymi, ekspresyjnymi głosami, akompaniujące sobie na instrumentach, które tworzą z przedmiotów codziennego użytku. 

Duo Du Bas to dwie pomysłowe wokalistki z Douarnenez w Bretanii. Elsa Corre jest Bretonką, a Hélène Jacquelot Baskijką. Ich pasją jest muzyka tradycyjna. Inspirują się różnorodnymi wpływami, tworząc autorskie piosenki opowiadające w różnych językach ciekawe historie. Swoje piosenki traktują jak dania kulinarne, łączące wiele smaków i aromatów. Kuchnia, która jest też najczęściej scenerią ich spektakli, to również miejsce spotkań i kobiecych rozmów. 

Bilety w cenie 5 zł dostępne TUTAJ 

Spektakl odbędzie się w rygorze sanitarnym – zostaną zachowane konieczne odległości, podczas spektaklu będziemy w maskach.

Bezpłatna transmisja na żywo na fanpage'u Domu Bretanii na Facebooku.

 

Teaser Les Geantes - Duo du bas


 

***

20.09, g.18 w klubie Blue Note odbędzie się koncert autorskiej piosenki francuskiej w wykonaniu duetu Lili Cros & Thierry Chazelle, gwiazd paryskich scen. Bilety na ten koncert są już wyprzedane, ale zachęcamy do oglądania bezpłatnej transmisji na żywo na  Facebooku.

21.09 zostanie otwarta wystawa edukacyjna pt. „Niezwykłe Bretonki”, poświęcona pasjonującym postaciom kobiecym, które tworzyły historię Bretanii. 

Także 21.09 zobaczymy online wywiad z Nathalie de Broc, pisarką i niezależną dziennikarką, autorką wydanej w zeszłym roku książki pt. „Kobiety, które tworzyły Bretanię” – pierwszej pozycji wydawniczej poświęconej Bretonkom w historii.

Dom Bretanii kontynuuje również cykl wykładów pt. „Paryż. Spotkania z historią najsłynniejszego miasta świata”. 

W czwartek 24.09 nowo powołany konsul honorowy Francji w Poznaniu, prof. UAM dr hab. Igor Kraszewski wygłosi wykład online pt. „Lutetia sacra – Paryż cudów, pielgrzymów i świętych” (za pośrednictwem platformy ZOOM – naganie wykładu będzie potem dostępne przez tydzień na Facebooku).

Do najbliższej niedzieli włącznie dostępne jest nagranie z wykładu dra Tomasza Wysłobockiego z UWr pt. „Życie codzienne kobiet z niższych i średnich warstw społecznych w przedrewolucyjnym Paryżu”. Zachęcamy do oglądania TUTAJ.

 

***

Dom Bretanii zaprasza także na kursy językowe, które ruszają od października online.

Po doświadczeniu z poprzedniego semestru, zostało wybrane nauczanie zdalne, uważając je w obecnej sytuacji za najbardziej bezpieczne i efektywne.

Zapisy do grup rozpoczynają się 14 września.

Zespół Domu Bretanii pracuje w trybie hybrydowym – zdalnie i w biurze. Budynek otwarty jest we wtorki. Ponadto można umówić się telefonicznie lub mailowo na spotkanie, zwiedzanie wystawy lub wizytę w bibliotece w innym dniu tygodnia.


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Office 365