Patriotyczne koszulki T-shirt i gadżety

piątek, 4 września 2020

Badanie preferencji mieszkaniowych – zabudowa jednorodzinna na Strzeszynie

 

Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zaprasza do wzięcia udziału w ankiecie.  

 


 

Z myślą o kontynuacji zabudowy przy ul. Suwalskiej Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego przygotowało krótką ankietę, której wyniki pozwolą na lepsze dostosowanie oferty do oczekiwań osób zainteresowanych mieszkaniem w zabudowie jednorodzinnej. 

Ankieta ma za zadanie zbadać preferencje mieszkaniowe osób potencjalnie zainteresowanych uczestnictwem w programie „Najem z dojściem do własności” realizowanym w formie zabudowy jednorodzinnej.

Lokalizacja inwestycji: Poznań, Strzeszyn ul. Suwalska – kontynuacja istniejącej zabudowy.

Istniejącą zabudowę ul. Suwalskiej możecie Państwo zobaczyć na stronie https://ptbs.pl/inwestycja-zrealizowana/suwalska/

Państwa odpowiedzi pozwolą na dopasowanie planowanej oferty Poznańskiego TBS do oczekiwań przyszłych klientów.

Wypełnienie ankiety zajmie ok. 5 minut. 

PRZEJDŹ DO ANKIETY



Wrzesień w Domu Bretanii

 

Wrzesień przynosi nowe wyzwania. Dom Bretanii ostrożnie wraca do organizowania wydarzeń z fizyczną obecnością publiczności. Z racji rygoru sanitarnego, będą się one odbywać z ograniczoną liczbą osób. W związku z tym będą transmitowane online, aby dotrzeć do jak największej liczby odbiorców.

Tematem przewodnim działań Domu Bretanii w 2020 roku są KOBIETY.

Już w przyszłym tygodniu (środa 9.09, g. 19, Pałac Działyńskich) wystąpi bretońsko-baskijskie Duo du Bas w kameralnym spektaklu muzycznym pt. „Dziwaczki, poświęconym ekscentrycznym staruszkom żyjącym na marginesie społeczeństwa. Do odkrywania  świata kobiecej ekstrawagancji zapraszają: Elsa Corre i Hélène Jacquelot, utalentowane, zaangażowane śpiewaczki z pięknymi, ekspresyjnymi głosami, akompaniujące sobie na instrumentach, które tworzą z przedmiotów codziennego użytku. 

Duo Du Bas to dwie pomysłowe wokalistki z Douarnenez w Bretanii. Elsa Corre jest Bretonką, a Hélène Jacquelot Baskijką. Ich pasją jest muzyka tradycyjna. Inspirują się różnorodnymi wpływami, tworząc autorskie piosenki opowiadające w różnych językach ciekawe historie. Swoje piosenki traktują jak dania kulinarne, łączące wiele smaków i aromatów. Kuchnia, która jest też najczęściej scenerią ich spektakli, to również miejsce spotkań i kobiecych rozmów. 

Bilety w cenie 5 zł dostępne TUTAJ 

Spektakl odbędzie się w rygorze sanitarnym – zostaną zachowane konieczne odległości, podczas spektaklu będziemy w maskach.

Bezpłatna transmisja na żywo na fanpage'u Domu Bretanii na Facebooku.

 

Teaser Les Geantes - Duo du bas


 

***

20.09, g.18 w klubie Blue Note odbędzie się koncert autorskiej piosenki francuskiej w wykonaniu duetu Lili Cros & Thierry Chazelle, gwiazd paryskich scen. Bilety na ten koncert są już wyprzedane, ale zachęcamy do oglądania bezpłatnej transmisji na żywo na  Facebooku.

21.09 zostanie otwarta wystawa edukacyjna pt. „Niezwykłe Bretonki”, poświęcona pasjonującym postaciom kobiecym, które tworzyły historię Bretanii. 

Także 21.09 zobaczymy online wywiad z Nathalie de Broc, pisarką i niezależną dziennikarką, autorką wydanej w zeszłym roku książki pt. „Kobiety, które tworzyły Bretanię” – pierwszej pozycji wydawniczej poświęconej Bretonkom w historii.

Dom Bretanii kontynuuje również cykl wykładów pt. „Paryż. Spotkania z historią najsłynniejszego miasta świata”. 

W czwartek 24.09 nowo powołany konsul honorowy Francji w Poznaniu, prof. UAM dr hab. Igor Kraszewski wygłosi wykład online pt. „Lutetia sacra – Paryż cudów, pielgrzymów i świętych” (za pośrednictwem platformy ZOOM – naganie wykładu będzie potem dostępne przez tydzień na Facebooku).

Do najbliższej niedzieli włącznie dostępne jest nagranie z wykładu dra Tomasza Wysłobockiego z UWr pt. „Życie codzienne kobiet z niższych i średnich warstw społecznych w przedrewolucyjnym Paryżu”. Zachęcamy do oglądania TUTAJ.

 

***

Dom Bretanii zaprasza także na kursy językowe, które ruszają od października online.

Po doświadczeniu z poprzedniego semestru, zostało wybrane nauczanie zdalne, uważając je w obecnej sytuacji za najbardziej bezpieczne i efektywne.

Zapisy do grup rozpoczynają się 14 września.

Zespół Domu Bretanii pracuje w trybie hybrydowym – zdalnie i w biurze. Budynek otwarty jest we wtorki. Ponadto można umówić się telefonicznie lub mailowo na spotkanie, zwiedzanie wystawy lub wizytę w bibliotece w innym dniu tygodnia.


 

wtorek, 4 sierpnia 2020

Palmiarnia Poznańska: Leporinus fasciatus fasciatus

 

Dziś prosto z Palmiarni kilka słów od p. Bartosza Strzały o Leporinus fasciatus fasciatus. 

To ciekawa ryba kąsaczowata o pięknej polskiej nazwie Poziomnik pręgowany. Gdy myślimy o rybach kąsaczowatych na myśl przychodzą na głownie małe gatunki np. Neon inessa, a w tym przypadku mamy do czynienia z 25 cm długości rybą. 

Z racji osiąganych rozmiarów oraz utarczek wewnątrz gatunkowych wymaga sporego, przynajmniej dwu metrowej długości zbiornika. Bywa również agresywny wobec innych ryb. 

Jako wystrój powinny zostać użyte korzenie na dnie drobny piasek. Parametry wody nie mają większego znaczenia, temperatura wody powinna utrzymywać się w zakresie 22-27 st. C. 

Jest to typowo roślinożerny gatunek, dużą część diety stanowią glony. Kwestie rozmnażania pozostają nieznane. 
Palmiarnia Poznańska 

 

wtorek, 28 lipca 2020

Palmiarnia Poznańska: Niszczuka plamista

 

Niszczuka plamista to kolejny okaz z akwarium Palmiarni Poznańskiej, który prezentujemy.  
 
Niszczuka plamista jest to ryba z rodziny niszczukowatych występująca w Ameryce Północnej. Gatunek ten jest typowym drapieżnikiem, żywiący się rybami oraz skorupiakami. Osiąga duże rozmiary do 150 cm długości i potrzebuje dużo miejsca do pływania, przez co wymaga olbrzymich akwariów.

Temperatura powinna być niska, maksymalnie 18 st. C. Reszta parametrów bez znaczenia. 

Akwarium powinno być dobrze przykryte, gdyż ryba ta lubi wyskakiwać. 
 
Jako współtowarzyszy należy dobierać ryby na tyle duże by nie stały się pokarmem.
Palmiarnia Poznańska/Bartosz Strzała 

 

 

wtorek, 21 lipca 2020

Palmiarnia Poznańska: Żabienica pozioma

 

Akwarium jako punkt końcowy zwiedzania Palmiarni zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem dorosłych i dzieci. 

Dziś kilka słów o roślinności akwarium, żabiencicy poziomej (Echinodorus horizintalis). 

Żabienice w obecnym trendzie akwarystyki naturalnej są wykorzystywane dość rzadko, na szczęście w "zwykłych" domowych akwariach dalej cieszą się olbrzymią popularnością. 
 
Żabienica pozioma jest jedną z najczęściej uprawianych Żabienic w naszych akwariach. Na jej dużą popularność składają się łatwość w uprawie oraz efektowny wygląd. 
 
Roślina ta jest dużym gatunkiem, wymagającym grubej warstwy podłoża. Parametry wody są w zasadzie bez znaczenia, aczkolwiek nie przepada za zbyt kwaśną wodą. Ze względu na osiągane rozmiary najlepiej jest ją sadzić w środkowej części akwarium. 

Gatunek ten znajdzie również zastosowanie w paludariach, gdyż może wyrastać ponad powierzchnię wody.
Palmiarnia Poznańska/Bartosz Strzała 




 

środa, 1 lipca 2020

UAM: Wybory Rektora na kadencję 2020-2024

 

Taki dzień zdarza się RAZ na CZTERY lata. Zapraszamy na filmową relację z poniedziałkowych wyborów Rektora UAM na kadencję 2020 - 2024. 

29 czerwca 2020 r. kolegium elektorów składające się z 210 przedstawicieli poszczególnych grup pracowników, studentów i doktorantów UAM, poprzez głosowanie zdecydowało, że nowym rektorem zostanie prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska. 
UAM

 

 

wtorek, 30 czerwca 2020

Palmiarnia Poznańska: Puntius denisonii

 

W akwarium Palmiarni na pewno zwróciliście uwagę na rybę Puntius Denisonii i charakterystyczną czerwoną linię, przebiegającą przez jej ciało. 
 
Pierwszy raz ryba Puntius denisonii została zaprezentowana szerszej widowni podczas targów Interzoo w Norymberdze w 2004 roku i od razu zyskała olbrzymią popularność. Jest to jedna z najpiękniejszych brzanek, która dorasta do 15 cm długości. Przez jej ciało przebiega intensywnie czerwona linia. 

Puntius denisonii to gatunek endemiczny, zamieszkuje wodne cieki południowych Indii. Nie jest znana liczebność tej ryby w naturze. W akwariach, pomimo swej popularności, ryby ta nie rozmnażają się. W naturze jest rozmnażana jedynie na fermach, dzięki iniekcji hormonalnej. 

Ryba ta jest bardzo ruchliwa, wymaga przez to odpowiedniego akwarium, o długości co najmniej 150-200 cm. Jest dość tolerancyjna, jeśli chodzi o parametry wody. Należy jednak pamiętać, że podstawą powinna być chłodna, dobrze natleniona woda, której temperatura wynosi od 18 do 25 st. C. 

Z wyżywieniem tej brzanki nie ma najmniejszego problemu, jest gatunkiem wszystkożernym, przyjmuje chętnie zarówno pokarm suchy, jaki i mrożony lub żywy. 

Z racji zamieszkiwania potoków, wskazane jest wykorzystanie w akwarium falownika, który zapewni silny nurt wody. 

Należy także pamiętać o tym, że jest to gatunek stadny, który najlepiej czuje się w grupie minimum 10 osobników.
Palmiarnia Poznańska/Bartosz Strzała 
 

 

środa, 3 czerwca 2020

Historia Poznania: Poznań pierwszych Piastów


Zapraszamy do wysłuchania wykładu, który wygłosiła pani prof. Hanna Kóčka-Krenz nt. "Poznań pierwszych Piastów". 

 

 

poniedziałek, 18 maja 2020

Palmiarnia Poznańska: Tęczanki - klejnoty akwarystyki

 

Dziś w ramach cyklu informacji o zwierzętach akwarium Palmiarni Poznańskiej prezentujemy Tęczanki - klejnoty akwarystyki. 

Na prezentowanym filmie możecie Państwo zobaczyć dwa gatunki ryb należące do rodziny tęczankowatych (Melanotaeniidae): tęczankę łososiową (Glossolepis incisus) oraz tęczankę bosemana (Melanotaenia boesemani). 

Tęczanki to ryby od lat goszczące w akwariach, gdzie łatwo się rozmnażają i nie stanowią aż tak dużego wyzwania w kwestii utrzymania. Polska nazwa „tęczanki” pochodzi od ubarwienia, które obejmuje wszystkie kolory tęczy. Przy czym ciekawą cechą jest to, że ubarwione są głównie osobniki płci męskiej.
Tęczanki to endemity, często zasiedlające tylko konkretne jeziora, rozlewiska lub rzeki. 

Tęczanka bosemana zamieszkuje Nową Gwineę, przybrzeżne strefy jeziora Ajamaru. Do akwarystyki wprowadził ją znanych ichtiolog i odkrywca Heiko Bleher w 1982 roku, natomiast odkryta została w latach 1954-1955. 

Jest to jedna z najpiękniejszych tęczanek, jest stosunkowo prosta w hodowli i rozmnażaniu, dlatego będzie dobrym wyborem nawet w przypadku początkujących akwarystów. 

Tęczanka czerwona występuje tylko w jeziorze Sentani, w Indonezji. Pierwsze wzmianki o tym gatunku pojawiły się już w roku 1908. W naturze poławiana jest w celach konsumpcyjnych. 

Zamieszkuje siedliska charakteryzujące się czystą, płytka wodą, z jasnym, piaskowym lub żwirowym podłożem oraz dużą ilością roślin. Podobnie jak wcześniej opisany gatunek stanowi ona łatwy obiekt chowu i hodowli w akwarium.
Palmiarnia Poznańska/Bartosz Strzała
 

 

poniedziałek, 10 lutego 2020

12 lutego: Spotkanie autorskie z Alicją Sinicką w Poznaniu


12 lutego 2020 roku (środa) o godz. 18:00 w Empiku przy Placu Wolności w Poznaniu odbędzie się spotkanie autorskie z Alicją Sinicką. 


Alicja Sinicka


Alicja Sinicka zadebiutowała powieścią pt. „Oczy wilka”, która momentalnie wspięła się na listy książkowych bestsellerów. Podobnie było w przypadku kolejnych powieści – również obyczajowych z silnym wątkiem sensacyjnym: „Winnej” oraz „W jego oczach”. 

Autorka jest uważną obserwatorką świata i relacji międzyludzkich, dzięki czemu w swoich książkach przedstawia wyrazistych bohaterów i tworzy historie pełne silnych emocji. Nie inaczej jest w przypadku najnowszej książki pt. „Stażystka” (Wydawnictwo Kobiece). 

Jest to z jednej strony historia Marka Skalskiego szukającego stażystki. Pomaga mu w tym Ewa Skalska, która bardzo dobrze zna swojego męża. Wie, która kandydatka go zaintryguje. Wie, jakie będzie miała włosy i kolor oczu. Wie, że Marek ponownie ją zdradzi. Jednocześnie jest to również historia Klaudii Neter, która nie ma wątpliwości, że ten staż jest jej szansą na lepszą przyszłość. Z czasem odczuwa jednak coraz większy niepokój. Zostaje uwikłana w niebezpieczny trójkąt, lecz nie zamierza się z niego wycofać.
Newseria




27 lutego: Wykład popularnonaukowy z cyklu Fizyka Warta Poznania: "Jak rosną stalaktyty?"


Instytut Fizyki Molekularnej PAN w Poznaniu zaprasza na wykład popularnonaukowy dr hab. Marii Pugaczowej-Michalskiej z cyklu "Fizyka Warta Poznania". Temat wykładu: 


JAK ROSNĄ STALAKTYTY?


dr hab. Maria Pugaczowa-Michalska, wykład z cyklu Fizyka Warta Poznania nt. Jak rosną stalaktyty? Źródło: IFM PAN.

Wykład odbędzie się 27 lutego 2020 roku (czwartek) o godz. 15:00 w Auli Instytutu Fizyki Molekularnej Polskiej Akademii Nauk przy ul. M. Smoluchowskiego 17 w Poznaniu.

Konieczna jest wcześniejsza rejestracja uczestnictwa na stronie: https://www.ifmpan.poznan.pl/fwp/lecture.html?i=4




czwartek, 9 stycznia 2020

17 stycznia: Auksetyki - materiały inne niż wszystkie


Instytut Fizyki Molekularnej PAN w Poznaniu zaprasza na wykład popularnonaukowy dr inż. Jakuba Narojczyka z cyklu "Fizyka Warta Poznania". Temat wykładu: 


AUKSETYKI - MATERIAŁY INNE NIŻ WSZYSTKIE


dr inż. Jakub Narojczyk, Wykład Auksetyki - materiały inne niż wszystkie. Fot. IFM PAN.

Wykład odbędzie się 17 stycznia 2020 roku (piątek) o godz. 14:30 w Auli Instytutu Fizyki Molekularnej PAN przy ul. Smoluchowskiego 17 w Poznaniu.

Konieczna jest wcześniejsza rejestracja uczestnictwa na stronie:
https://www.ifmpan.poznan.pl/fwp/lecture.html?i=8




BiblioboXX (BücherboXX) - mobilna polsko-niemiecka biblioteka została otwarta Za Bramką


BiblioboXX (BücherboXX) to mobilna, polsko-niemiecka biblioteka, która została otwarta przy ulicy Za Bramką, w pobliżu gmachu Urzędu Miasta Poznania. To punkt wyjścia do poszerzenia współpracy w zakresie szkolnictwa zawodowego na linii Poznań - Berlin. 


BiblioboXX, czyli mobilna polsko-niemiecka
biblioteka w Poznaniu. Fot. Poznan.pl
Poznań jest piątym przystankiem regału - po Berlinie, Szczecinie, Łobzie i Wrocławiu. Znaleźć można w nim wiele książek niemieckojęzycznych, publikacji niemieckich autorów, a także pozycje o Niemczech. Połowa przestrzeni regału przeznaczona jest na polskojęzyczną literaturę. 

Wewnątrz BiblioboXXa można także odsłuchać osiem polskich i niemieckich tekstów, czytanych m.in. przez Stefana Möllera oraz Dorotę Danielewicz.

Historia regału sięga roku 2016, kiedy to podczas cyklu warsztatów w niemieckiej stolicy uczniowie techników z Berlina, Wrocławia i Szczecina nadali drugie życie berlińskiej budce telefonicznej. Był to projekt związany z kształceniem zawodowym, a zaangażowani w niego byli uczniowie zdobywający wiedzę w takich rzemiosłach, jak: szklarz, elektronik, mechanik, malarz i lakiernik. 

Na dachu budki zamontowany jest panel fotowoltaiczny, dzięki któremu jest ona samowystarczalna pod względem energetycznym. Projekt graficzny regału został stworzony przez uczennice ze szkolnej "firmy" ickeDesign, we współpracy z artystą Joy'em Lohmannem z Hanoweru. 

Wspólne działania doprowadziły do powstania prostego w obsłudze i utrzymaniu mebla miejskiego, służącego wszystkim mieszkańcom. Współpraca w przygotowaniu regału zakłada nie tylko łączenie kompetencji różnych rzemiosł i nauki, ale też wzajemne zrozumienie się i poznanie.

Więcej o mobilnej polsko-niemieckiej bibliotece:
https://www.poznan.pl/mim/info/news/biblioboxx-berlinska-budka-telefoniczna-w-roli-ulicznej-biblioteki,142057.html



9-25 stycznia: XXIII Dni Judaizmu w Poznaniu


Dzisiaj w Poznaniu rozpoczęły się XXIII Dni Judaizmu. Tym razem hasłem przewodnim jest cytat z Księgi Wyjścia: "Pamiętaj o dniu szabatu, aby należycie go świętować". 


Spacer "Szlakiem Dziedzictwa Żydowskiego". Fot. arch. Brama Poznania i Trakt Królewsko-Cesarski w Poznaniu


XXIII Dni Judaizmu są współfinansowane z budżetu Miasta Poznania i zostało objęte honorowym patronatem prezydenta Jacka Jaśkowiaka. Partnerem wydarzenia jest Wydawnictwo Miejskie Posnania. 

Jak co roku, w styczniu odbywają się uroczystości i wydarzenia, skupiające się wokół tematyki żydowskiej, a także poruszające kwestię dialogu międzywyznaniowego. Dzień Judaizmu został ustanowiony przez polski Kościół katolicki ponad dwadzieścia lat temu i ma na celu ponowne odkrycie więzi pomiędzy religiami. 

W programie znalazły się m. in. wspólne śpiewanie pieśni i piosenek żydowskich, wystawa sztuki nagrobnej i wykłady pogłębiające wiedzę na temat kultury hebrajskiej.

Rokrocznie pojawia się także szeroka oferta kulturalna i popularnonaukowa - tym razem wydarzenie zainaugurował występ laureatów konkursu piosenki żydowskiej pt. "Melodia może czas pokonać", który odbył się w Pałacu Działyńskich. 

Z kolei w piątek w Osiedlowym Domu Kultury "Pod Lipami" odbędzie się wernisaż wystawy sztuki nagrobnej wielkopolskich Żydów pt. "Powrót do domu". Autorami prac są: Marcin Strychowski, Jacek Rychlicki i Błażej Grajek.

Wspólny spacer "Szlakiem Dziedzictwa Żydowskiego" w tym roku poprowadzi Mikołaj Wojciechowski z Centrum Turystyki Kulturowej "Trakt". Wędrówka rozpocznie się na skrzyżowaniu ulic Szewskiej i Dominikańskiej, a zakończy na Placu Wolności.

W następnym tygodniu będzie można posłuchać wykładu ks. prof. Jerzego Machnacza pt. "Edyta Stein: Żydówka katolicką patronką Europy", a także wziąć udział w czytaniu scenicznym "Ksiąg Jakubowych" polskiej noblistki Olgi Tokarczuk. W spotkaniu wezmą udział prof. Wiesław Ratajczak oraz prof. Katarzyna Kuczyńska-Koschany.

Wydarzenie zakończy się panelem dyskusyjnym, w którym wezmą udział przedstawiciele trzech wyznań w Polsce: Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich, Mufti Muzułmańskiego Związku Religijnego Tomasz Miśkiewicz oraz Arcybiskup Henryk Muszyński. Dyskusja będzie dotyczyła pontyfikatu Jana Pawła II i ekumenizmu.

Szczegółowy program XXIII Dni Judaizmu można znaleźć na stronie internetowej Gminy Żydowskiej w Poznaniu: 
http://poznan.jewish.org.pl/index.php/WIESCI-GMINNE/XXIII-Dni-Judaizmu.html
Poznan.pl


10 stycznia: Noc Biologów w Poznaniu 2020


"Globalne zmiany środowiska" - to hasło przewodnie IX edycji "Nocy Biologów", która odbędzie się 10 stycznia na UAM. Naukowcy będą dyskutowali na trudne tematy dotyczące środowiska naturalnego i rytmu życia na naszej planecie.


Wydarzenie zostało zainaugurowane po raz pierwszy w 2012 roku na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, dlatego z czasem została rozszerzona na całą Polskę.

- W ramach "Nocy Biologów" staramy się zajmować sprawami bardzo aktualnymi. Myślę, że wszyscy zauważamy, że żyjemy w czasach, które są bardzo dynamiczne. W związku z tym naukowcy na całym świecie, a w tym naukowcy z Polski, muszą się zastanowić nad tym, co stanie się z naszą planetą za 30 lat - mówi prof. Joanna Ziomek z Wydziału Biologii UAM.

Wydarzenie ma charakter popularyzatorski, dlatego dziesiątki naukowców zafascynowanych fenomenem życia na Ziemi wyjdą z ukrycia, by w możliwie precyzyjny sposób opowiedzieć, na czym polega ich praca i jakie zjawiska można obserwować nawet bardzo prostymi metodami. Postarają się zmierzyć z popularnym przekonaniem, że zima jest tą porą roku, w której życie zamiera.

Organizatorzy zapewniają, że każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie - od interesujących wykładów i fascynujących pokazów po warsztaty, laboratoria, wycieczki i konkursy. Na część z nich obowiązuje rezerwacja. "Noc Biologów" rozpocznie się 10 stycznia (w najbliższy w piątek), o godzinie 16:00 na Wydziale Biologii UAM. W akcję włączył się też Ogród Botaniczny UAM oraz Polska Akademia Nauk.

Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia: 

Szczegółowy program jest dostępny na stronie głównej Nocy Biologów: 
Poznan.pl



poniedziałek, 6 stycznia 2020

6 stycznia: Orszak Trzech Króli 2020 - Poznań


Kacper, Melchior i Baltazar już po raz dziesiąty przeszli ulicami Poznania w barwnym korowodzie. Orszakowi Trzech Króli towarzyszyło wspólne śpiewanie kolęd i odgrywanie scen obrazujących pielgrzymowanie biblijnych mędrców do betlejemskiego żłóbka. Pochód wyruszył z Placu Wolności na Stary Rynek.




Orszak Trzech Króli to także akcja charytatywna. W tym roku kwesta odbyła się na rzecz ośrodka wychowania i terapii uzależnień dla młodzieży w Wierzenicy oraz domu dziennego pobytu dla osieroconych dzieci w Kitwe w Zambii.

Patronat nad wydarzeniem objął Grzegorz Ganowicz, przewodniczący Rady Miasta Poznania. Organizatorzy: Cafe Misja Centrum Kultury Fara, Fundacja Więcej Poznania, Fara Poznańska Bazylika Kolegiacka. Dofinansowano z budżetu Miasta Poznania.

Więcej informacji na temat Orszaku Trzech Króli w Poznaniu:
https://orszakpoznan.pl/aktualnosci 




Office 365