"Globalne zmiany środowiska" - to hasło przewodnie IX edycji "Nocy Biologów", która odbędzie się 10 stycznia na UAM. Naukowcy będą dyskutowali na trudne tematy dotyczące środowiska naturalnego i rytmu życia na naszej planecie.
Wydarzenie zostało zainaugurowane po raz pierwszy w 2012 roku na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, dlatego z czasem została rozszerzona na całą Polskę.
- W ramach "Nocy Biologów" staramy się zajmować sprawami bardzo aktualnymi. Myślę, że wszyscy zauważamy, że żyjemy w czasach, które są bardzo dynamiczne. W związku z tym naukowcy na całym świecie, a w tym naukowcy z Polski, muszą się zastanowić nad tym, co stanie się z naszą planetą za 30 lat - mówi prof. Joanna Ziomek z Wydziału Biologii UAM.
Wydarzenie ma charakter popularyzatorski, dlatego dziesiątki naukowców zafascynowanych fenomenem życia na Ziemi wyjdą z ukrycia, by w możliwie precyzyjny sposób opowiedzieć, na czym polega ich praca i jakie zjawiska można obserwować nawet bardzo prostymi metodami. Postarają się zmierzyć z popularnym przekonaniem, że zima jest tą porą roku, w której życie zamiera.
Organizatorzy zapewniają, że każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie - od interesujących wykładów i fascynujących pokazów po warsztaty, laboratoria, wycieczki i konkursy. Na część z nich obowiązuje rezerwacja. "Noc Biologów" rozpocznie się 10 stycznia (w najbliższy w piątek), o godzinie 16:00 na Wydziale Biologii UAM. W akcję włączył się też Ogród Botaniczny UAM oraz Polska Akademia Nauk.
Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia:
Szczegółowy program jest dostępny na stronie głównej Nocy Biologów:
Poznan.pl
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz